دیوار شهر کتاب
دیوار شهر کتاب، دیواریست برای گفت‌وگوی علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی‌های مشترک
زهرا فهمیده کاوه
در تاریخ 20 اردیبهشت 1400
quote یکی از شیرین ترین کتاب هایی عه که در دوره نوجوانی ام خوندم . دو سه بار خوندمش . از اون کتاب هاست که آدم آرزو میکنه کاش فراموشی انتخابی میگرفتم تا نمیدونستم چی میشه دوباره مثل اولین بار هیجان زده میشدم . درباره ی یه دختری عه که میره توی شهری و داستان اون شهر و کشف میکنه.
زهرا فهمیده کاوه
در تاریخ 20 اردیبهشت 1400
quote من چاپ نشر کوله پشتی رو خوندم . خیلی رمان دردناک و عجیبیه . ولی من باهاش خیلی ارتباط نگرفتم . آثار خالد حسینی با اینکه دردناک ان ولی خیلی گیرایی و جذابیت بالایی دارند و پایان خیلی منسجمی هم دارند انگار کتاب مثل فیلم از جلوی چشم آدم رد میشه . ولی این کتاب اینطور نیست. درکل یه بار خوندنش خوبه.
دانیال ساکی
در تاریخ 19 اردیبهشت 1400
quote توی سریال لاست یک شخصیتی بود به اسم دزموند. دزموند یک کتاب داشت که هیچ وقت نمی خواست اونو بخونه مگر وقتی که قرار بود بمیره. ... و اون کتاب ، > بود! وقتی به فصل "صخره آهنربا" رسیدم فهمیدم علتش چی بود!
quote عنوان این کتاب بسیار وسوسه انگیز است در خرید و خواندنش. اما محتوای کتاب به اندازه نام کتاب ترغیب کننده نیست. کتاب از دو بخش اصلی مفاهیم اساسی جامعه شناسی و چهره های شاخص تشکیل شده. در بخش اول مفاهیم و فرضیات جامعه شناسی مورد تشریح قرار گرفته و در بخش دوم نیز صاحبنظران عرصه جامعه شناسی و نظریاتشان مورد بحث قرار گرفته است. هرچند برای کسانی که در آغاز راه مطالعه جامعه شناسی هستند؛ کتابی ست قابل تامل و خواندنی اما در کل برای کسی که با مطالعات جامعه شناسی آشناست؛ حرف تازه ای برای گفتن ندارد. طرح جلد کتاب در چاپ جدید تغییر کرده است.
نقل_قول_های_کلیدی_در_جامعه_شناسی
quote برای ما که روانکاوی را با فروید و نظریاتش شناخته ایم بد نیست که بعضی وقتها از دیدگاه های جدیدتر هم سراغ بگیریم. ویلیام گلسر از جمله کسانی ست که نظریاتش تفاوتهای محرزی با روانکاوی کلاسیک فرویدی دارد. اوج این تفاوتهای محرز در "تئوری انتخاب" او متجلی شده است. تئوری انتخابی که به جای سیر در گذشته و کودکی افراد سعی می کند بر زمان حال و واقعیت کنونی آنان متمرکز شود. این تمرکز، روش درمانی جدیدی را به روانکاوی مدرن ارائه کرده که از آن با عنوان "واقعیت درمانی" یاد می شود. اگر علاقمند به روانشناسی هستید، از نظریات کلاسیک این رشته می دانید و از چالش میان نظریات قدیم و جدید که مسیرهای متفاوتی را پیشنهاد می کنند، لذت می برید؛ حتما این کتاب را بخوانید. ترجمه کتاب بسیار روان و قابل فهم است و در بسیاری از مواقع آدمی را به فکر درباره واقعیتهای زندگی خودش نیز می اندازد.
تئوری_انتخاب_درآمدی_بر_روان_شناسی_امید
دانیال ساکی
در تاریخ 19 اردیبهشت 1400
quote اولین رمانی که از مایکل کرایتون خوندم همین {خط زمان} بود. چقدر جذاب بود! خوش به حال هر کی هنوز نخوندتش! اگه فیلمشو بعد خوندن کتاب دیدید، حتما متوجه کیفیت پایین فیلمش شدید! کتابش خیلی جذابه؛ پیشنهاد می کنم توی یه برگه اسم مکان هایی که توی کتاب بهش اشاره میشه رو یادداشت کنید تا مطالعه تون بدون وقفه پیش بره.
دانیال ساکی
در تاریخ 19 اردیبهشت 1400
quote اولین رمان علمی تخیلی که خوندم همین کتاب بود. تصاویری که از این کتاب تو ذهنم هست از هر فیلمی برام زنده تر و تازه تره هنوز!
quote کتاب قابل تعمقی خواهد بود
نیما صالحی فر
در تاریخ 18 اردیبهشت 1400
quote کتاب بسیار معتبری است و بارها از آن در کتاب آیین و اسطوره و کیهان شناسی در ایران باستان نوشته ماریان موله استناد شده و خود یکی از منابع اصلی این کتاب است و به نظر می رسد در مورد پژوهش دین و آیین مردم ایران باستان منبع قابل قبولی باشد فقط از مسئولین شهر کتاب تقاضا می کنم این کتاب را مجدد موجود نمایند
حبیب نیکفام
در تاریخ 16 اردیبهشت 1400
متن ماندگار:
quote "نخلی کنار شالیز" یک رمان تاریخی و عاشقانه است که در ۴۳۵ صفحه به نگارش درآمده است. این داستان براساس روایتی که نویسنده کتاب سالها قبل از پدرش شنیده به رشته تحریر درآمده است. چند نسل پیش یعنی حدود دویست سال پیش قاسم که پیشینه ایرانی دارد در عراق زندگی می کرده است. او پس از درگیری با یک مامور عثمانی که رقیب عشقی او محسوب می شده به زندان افتاده سپس با کمک یکی از اقوام به ایران و سرزمین بختیاری مهاجرت می کند. در آنجا با مساعدت ایلخان بختیاری ها که در آن زمان جعفرقلی خان و پسر ایشان حسین قلی خان هستند در میان ایل ساکن می شود و از میان آنها همسری بر می گزیند. پس از سالها زندگی در کنار ایل و همراهی در کوچ و درگیری های پیش آمده مربوط به آن دوران، به شهر مبارکه اصفهان کوچ می کند و در آنجا ساکن می شود. داستان در زمان جنگ ایران و عراق از زبان یکی نوادگان او شروع شده و با پیدا شدن سر نخی از این نیای او به عقب یعنی ۲۰۰ سال پیش برمی گردد. نخلی کنار شالیز داستان دوعشق، دو سرزمین و دو نماد است. نخل سمبول زندگی پیشین و عشق قدیمی و شالیزار سمبول زندگی جدید و خانواده و عشق جدید قهرمان داستان است.
quote کتاب بسیار پر جاذبه بود و خیلی روان و پر احساس به نظر من با اینکه کتاب در رده نوجوانان هست ولی برای رده های بالاتر هم مفیده به خصوص که نویسنده تاکید بر جمله خواستن توانستن است دارد . من که خیلی لذت بردم
مازیار نیک
در تاریخ 16 اردیبهشت 1400
quote داستان بسیار زیبا و جذاب. خواندن این کتاب رو به همه توصیه میکنم.
فربد دادگستر
در تاریخ 15 اردیبهشت 1400
متن ماندگار:
quote سلاام من عاشق این کتاب هستم لطفا رای بدید
این کتاب رو دوست دارید (1 رای)
100%
این کتاب رو دوست ندارید (0 رای)
0%
 امینی
در تاریخ 15 اردیبهشت 1400
quote حس خوبی از خوندن این کتاب گرفتم. نویسنده اومده توضیح داده چجوری کمتر فکر و خیال کنیم و چجوری دل به زندگی بدیم. چجوری پاشیم شروع کنیم و آینده مون رو بسازیم و چجوری تمام فکرهای منفی و چیزهایی که مانع پیشرفتمون میشن را دور بریزیم